sobota, 17 grudnia 2016

Sznurkowy dywan

Od dawna zbierałam się z zamiarem zrobienia dywanu do sypialni. Zawsze coś stawało na drodze; najpierw, nie wiedziałam jak taki dywan zrobić - tzn jakich materiałów użyć i w jakiej ilości. Dalej zastanawiałam się nad odpowiednimi kolorami - jak wiadomo kolory na ekranie monitora wyglądają nieco inaczej niż w rzeczywistości - szczególnie jeśli korzystamy z czegoś po raz pierwszy.
Jakim ściegiem zrobić ów dywan.to było kolejne pytanie. Odpowiedzi szybko odnalazłam na różnych blogach i zdjęciach od "wuja google" :)

Pierwszy wybór padł na sznurki w kolorze szarym, jasno-niebieskim i białym.Ostatecznie, po dwóch pruciach powstał dywan w kolorze szaro-turkusowym, pleciony półsłupkami, mający ok 65x100 cm. Może skromna nie będę, ale jak na pierwszy wyrób tego rodzaju i fakt, że przygodę z szydełkiem rozpoczęłam stosunkowo niedawno, uważam że wyszedł całkiem nieźle :) Choć od strony gdzie rozpoczynałam, wyplatałam go ciut za luźno, to raczej znajdzie swoje miejsce obok sypialnianego łóżka. :) Chyba że jakimś cudem ponarzekam na nadmiar wolnego czasu, to nie wykluczone że dywan przerobie, aby był idealny, ale z drugiej strony rękodzieło nie może być idealne w każdym calu...

Finalnie przedstawiam dywan z różnych perspektyw2 komentarze:

  1. Fantastyczny dywanik, dobra robota! :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje, miło wiedzieć że nie tylko mi się podoba :)

      Usuń